Zabawki dla dziewczynek – czym lubią bawić się dziewczynki?

Zastanawiając się nad wyborem prezentu dla małej dziewczynki nasuwa się pytanie: czym lubią bawić się obecnie małe dziewczynki? Oto zabawki dla dziewczynek, które zachwycą każdą małą księżniczkę.

To co dziewczynki kochają najbardziej

Ulubione zabawki dziewczynek to od wielu lat niezmiennie lalki. Na przestrzeni kilkudziesięciu lat lalki dostępne w sklepach znacznie się zmieniły, ale nadal są to jedne z najatrakcyjniejszych zabawek dla małych dziewczynek. Dziewczynki uwielbiają przebierać lalki, zabierać na wspólne wycieczki z rodzicami czy koleżankami lub po prostu opiekować się nimi. Niezmiennie wśród lalek króluje Barbie, ale równie często w sklepach można znaleźć lalki LOL Surprise. Jest również sporo lalek bobasów, takich jak lalki Baby Born. Wiele dziewczynek wprost uwielbia zabawę w mamę i opiekę nad małym dzieckiem. Lalki typu Baby Born sprawiają, że małe dziewczynki mogą poczuć się jak prawdziwe mamy. Lalki takie można przebierać, ale również niektóre z nich można karmić, a także przewijać. Przy okazji lalek warto też wspomnieć o akcesoriach do nich. Urządzanie domków dla lalek czy kompletowanie wyprawki jest dla wielu dziewczynek przyjemną zabawą. 

Pluszaki i bohaterowie z bajek

Wiele dziewczynek wprost uwielbia pluszaki. Można je, tak jak i lalki, przebierać i opiekować się nimi. Pluszaki zazwyczaj są w formie zwierząt, przez co dzieci mogą się poczuć, jakby opiekowały się prawdziwymi zwierzakami. Istnieją również zabawkowe interaktywne psy czy koty, które mruczą, szczekają, a nawet można wyprowadzić je na spacer. Innymi często spotykanymi zabawkami są My Little Pony, czyli kultowe zabawki równego rodzaju w formie małego, kolorowego kucyka.

Książeczki i kolorowanki

Zabawa kreatywna bardzo pozytywnie wpływa na umysł i rozwijanie się dzieci. Dlatego też, jeśli mamy do czynienia z dziewczynką, która uwielbia rysować czy kolorować to idealnie sprawdzą się kolorowanki, flamastry, kredki czy farby. Pozwolą one na to, by dziecko mogło kreować swój własny świat i pobudzać swoją wyobraźnię.